За Арима
На разположение на гостите на къщата са голяма лятна градина, външен басейн с джакузи, детска площадка, барбекю, сауна, масажи, плейстейшън зала, покер зала, билярд, джага, тенис на маса. При интерес от страна на клиентите организираме: детски лагери, скаутски излети, походи с ATV, велосипеди, сафарита, както и най-различни по вид тържества.
Уникална природа, чудна тишина, спокойствие и приятна обстановка Ви водят към издигналата снага китна къща за гости „Арима“.
Там мил и гостоприемен екип ще Ви посрещнат, настанят и нагостят богато.
Сякаш времето спира, и се пренасяш в друга реалност!
Уютни Стаи
Красива Природа
Вкусни гозби
Много забавления
Забележителности около Арима
Село Сушина е разположено на брега на язовир Тича – в подножието на величествената Стара Планина – по пътя: Шумен – Преслав – Върбица. Той е третия по големина у нас, след язовир Искър и язовир Доспат. В язовира могат да се ловят платика, шаран, сом, каракуда, бяла риба, кефал и червеноперка.
Изключително удобство за туристите е и възможността за ловуване. В близост се намират ловни стопанства и резервати с дивечови запаси от благороден елен, сърна, дива свиня.
Освен дивна природа, местността си има и два минерални извора с доказани лековити качества. Водата на единият, е лечебна за стомашно-чревния тракт, а тази в соления извор е за хора с очни заболявания. Те се намират на 5 км. от село Сушина.
Историко-археологически резерват „Велики Преслав“
Продължаващите повече от век проучвания сочат, че Преслав е замислен и построен от своите създатели като един великолепен град, достоен да съперничи на византийската столица Константинопол.
Историко-археологически резерват „Плиска“
Основана от хан Аспарух през 681 година, вероятно върху старо славянско селище, Плиска е столица на България до 893 година. Стогодишни археологически проучвания разкриват останките от „външен“ и „вътрешен“ град, Тронна палата, Малък дворец, езически храм, дворцова черква, водохранилище, бани, стопански и жилищни постройки, а на 1,5 километра от Източната порта – основите на внушителен катедрален храм – Голямата базилика.
Историческически резерват „Мадара“
Надписите около него, изписани на гръцки език, разкриват подвизите на трима български ханове – Тервел, Крум и Омуртаг. От 1972 година Мадарският конник е обявен от ЮНЕСКО за паметник със световно значение.
Историко-археологически резерват „Шуменска крепост“
Крепостта е един от най-добре проучените археологически обекти в страната. Крепостна и култова архитектура, жилищни и стопански сгради и хиляди движими паметници свидетелстват за разнообразните й функции през различните епохи, най-вече през времето на Второто българско царство.
Комплекс-паметник „Създатели на Българската държава“
Сложната композиция от осем бетонни тела, изградени под различен ъгъл, оформя две полузали, в които се сменят сянка с полусянка, ритъм и форми, контраст и хармония.